A SPARK! #2 program megmutatta, hogy a digitális átállás és a fenntartható üzleti modellek hogyan segíthetik a vidéki kulturális és kreatív iparágak (KKI) és turizmusban tevékenykedő kis- és középvállalkozások (KKV-k) fejlődését. A DigitalTech EDIH program és a Capacity2Transform pilot projekt támogatásával, a KDRIÜ – Közép-Dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség irányításával, valamint mégis kollektíva közreműködésével megvalósuló kezdeményezés célja az volt, hogy innovatív megoldásokkal segítse a vállalkozásokat a zöld és digitális átállásban.

Gyakorlatközpontú üzletfejlesztési program
A program több mint tíz dunántúli vállalkozás és 3 helyi akciócsoport, köztük a Velencei-tó Térségfejlesztő Közhasznú Egyesület számára biztosított lehetőséget digitális kompetenciáik fejlesztésére, fenntartható üzleti stratégiák kialakítására és szolgáltatásaik finomhangolására.
A SPARK! #2 három kulcseleme:
- Műhelymunkák a márkaépítés, fenntarthatóság és értékajánlat fejlesztés témakörében.
- Személyre szabott mentorálás, amely során a vállalkozók szakértői támogatást kaptak konkrét üzleti kihívásaikra.
- Közösségi tanulás és együttműködés, amely erősítette a térségi gazdasági hálózatokat és hosszú távú partnerségeket eredményezett.
Versenyelőny és fenntarthatóság vidéki vállalkozások számára
A SPARK! #2 elősegítette a résztvevők piaci versenyelőnyének növelését, a környezettudatos működés bevezetését, valamint új együttműködések kialakítását. A program bizonyítja, hogy a vidéki vállalkozások is sikeresen alkalmazhatják a legújabb digitális és fenntarthatósági megoldásokat.

Kapcsolódás a Capacity2Transform kezdeményezéshez
A SPARK! – Business SPRINT módszertan a Capacity2Transform projekt részeként egy olyan modellt kínál, amelyet más régiók és vállalkozások is alkalmazhatnak. A program hozzájárul a Digitális-Zöld-Kreatív (DGC) ökoszisztéma megerősítéséhez, és segíti a vidéki vállalkozásokat abban, hogy sikeresen integrálják a jövő technológiáit és fenntartható gyakorlatait működésükbe.
További információ a Capacity2Transform projektről és a projektben létrehozott Media Factory oldalról, ahol még számos más jó példát találhatsz a digitális-kreatív-zöld átállással kapcsolatban.

A projekt az Interreg Central Europe program keretében az Európai Unió és a Magyar Állam társfinanszírozásával valósul meg.